Rozwód, czyli pierwszy krok do nowego życia

Rozwód jest tym, o czym zakochani wolą nawet nie myśleć, bo wydaje się nam, że “nas to nie dotyczy”. Jednak z każdym rokiem przybywa pozwów, które cechują się różną złożonością i skomplikowaniem. Co więc należy wiedzieć, zanim zdecydujemy, że chcemy zacząć życie na nowo?

Jak wygląda rozwód?

Biorąc ślub nie myślimy o rozwodzie. Jest to normalne i raczej byłoby dziwne, gdybyśmy dzień przed ceremonią ustalali ewentualne zasady, które zaczną nas obowiązywać, gdy postanowimy się rozejść. Jednak życie w wielu przypadkach udowadnia, że po wielu latach, dużo lepszą decyzją jest rozłąka, niż ciągłe kłótnie, które mają negatywny wpływ na życie nie tylko partnerów, ale również całych ich rodzin. Jeśli więc postanowiliśmy złożyć pozew o rozwód, warto wybrać się do adwokata, który pomoże nam przebrnąć przez proces.

 

Podczas rozwodu dzieją się różne rzeczy w zależności od stosunków, które panują między partnerami. Jeśli dążymy do tego, aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie (np. w wyniku zdrady partnera), musimy przygotować się na wiele niewygodnych pytań, tj.

  • kiedy odbył się ostatni stosunek między małżonkami;
  • pytania na temat powodów, które skłoniły nas do złożenia pozwu;
  • ustalenie sytuacji dzieci;
  • pytania związane z majątkiem (wszystkie ustalenia);
  • strona uczuciowa (kiedy “wygasło” uczucie, czy któryś z małżonków wciąż czuje miłość do partnera, itp).

Rozwód po częstochowsku

Wg badań społecznych okazuje się, że Częstochowa zajmuje wysoką pozycję w liczbie udzielonych rozwodów w latach 2016-2017. Z tego właśnie powodu, powstaje coraz więcej kancelarii, które specjalizują się w przeprowadzeniu rozwodu w Częstochowie  oraz w pobliskich miejscowości. Rzecz jasna, wysoka pozycja tego miasta w rankingu nie świadczy o żadnym fatum Częstochowy, ale o szybkich i sprawnych procesach sądowych.

2 komentarze

  1. Też jestem z Częstochowy i też jestem rozwodnikiem. Dzięki Bogu znalazłem idealną kancelarię, która pomogła mi w przeprowadzeniu całej sprawy. Dobry tekst – bardzo pomocny. Ważne, żeby pokreślić czytelnikom jak istotna jest rola prawnika w przebiegu całego rozwodu. Czasami warto zainwestować trochę pieniędzy, żeby oszczędzić sobie nerwów i czasu.

  2. Rozwód jest bardzo trudną i emocjonalną sprawą. Warto to załatwić szybko i jak najbardziej bezboleśnie dla stron. Wiem coś o tym… Sama jestem po rozwodzie – dzięki pomocy prawnika poszło bardzo gładko.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.