O co tak naprawdę chodzi w meldunkach?

Każdy z nas doskonale wie, że zameldowanie się w jakimś miejscu jest obowiązkiem, jeśli przebywamy w nim przez dłuższy czas. Adres zameldowania jest również konieczny przy wielu formalnych kwestiach, takich jak zawieranie umów czy podpisywanie kredytów – pieniędzy z banku nie dostanie nikt, kto nie ma stałego zameldowania w Polsce, dlatego kwestie te są bardzo ważne – podkreśla to wciąż każdy dobry mecenas prawa.

Zameldowanie a opłaty

Bycie zameldowanym w danym miejscu ponosi za sobą również obowiązek pokrywania kosztów takiego zameldowania. Nie ma tutaj nic wspólnego to, czy jesteśmy właścicielami danego lokalu mieszkalnego, czy też nie – w przeciwnym wypadku nasze dzieci nie mogłyby mieć zameldowania w mieszkaniu, w którym właścicielem jest na przykład ojciec, sami rodzice czy na przykład teściowie. Jak przypominają radcy, zameldowanie się w danym miejscu jest jedynie administracyjnym „przyznaniem się” do miejsca przebywania. Warto więc te kwestię załatwić, żeby pozbyć się dodatkowych kosztów.

Pomoc kancelarii radcowskiej – również przez Internet?

Dla niektórych z pewnością bardzo dobrą wiadomością będzie fakt, że coraz więcej kancelarii decyduje się na udzielanie pomocy z zakresu prawa za pomocą Internetu – czasem za niewielka opłatą, a czasem nawet za darmo. Jeśli dobrze poszukasz, możesz w konkretnych wątkach znaleźć odpowiedź na swoje pytania, jeśli nie – prawnicy są do twojej dyspozycji dzisiaj w zasadzie przez całą dobę i możesz z ich pomocy korzystać zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.