Jak poradzić sobie z nabywaniem mienia przed i po ślubie?

Nie każda para zaczyna wspólne życie od zakupienia nieruchomości – czasem pary wolą zabezpieczyć się na wszelkie ewentualności jeszcze przed wstąpieniem w związek małżeński. W takich chwilach najczęściej oboje partnerów daje jakiś wkład własny pieniędzy, pochodzący z jeszcze osobistych w takim momencie majątków. Co się jednak stanie, jeśli para po ślubie będzie chciała wprowadzić owo mieszkanie jako swoja wspólną własność? Takie pytania bardzo często otrzymuje dzisiaj każdy radca prawny.

Majątek wspólny po ślubie

Po wzięciu ślubu wszystko, co jest nabywane w trakcie trwania małżeństwa, staje się wspólną własnością, oczywiście jeśli wcześniej nie doszło do podpisania rozdzielności majątkowej. W takim wypadku nieruchomości oraz zakupione we wspólnej partycypacji przedmioty również znajdują się w małżeństwie jako wspólne. Po ewentualnym ustaniu związku majątek taki jest dzielony wedle zniesionego wkładu.

Gdzie szukać pomocy w takich sprawach?

Kancelaria radcy prawnego jest w zasadzie pierwszym i najlepszym miejscem, żeby zasięgnąć opinii o tego typu przypadkach. Na szczęście coraz częściej można znaleźć w Internecie darmowe porady z zakresu prawa, można również dowiedzieć się wszystkiego bez konieczności wychodzenia z domu. To cenne, ponieważ nie zawsze mamy odpowiednią ilość czasu, żeby chodzić na umówione spotkania z radcą. Radca prawny jest więc dzisiaj zupełnie na wyciągnięcie ręki, nie musisz więc martwić się o kwestie związane z prawem.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *