Czy można w dowolnym momencie wymówić umowę o najem mieszkania?

Nie zawsze wynajmowane przez nas mieszkania spełniają oczekiwania, jakie względem nich mamy – często zdarza się również, że chociaż słono nas kosztują, nie spełniają nawet minimalnych standardów. Zawsze przy wynajmowaniu mieszkań trzeba brać pod uwagę również fakt, że powierzchnie mieszkalne się zużywają oraz mogą występować na nich rzeczy, których dotychczas nie było, na przykład pleśń. Czy w takich przypadkach można pokusić się o wcześniejszą wyprowadzkę, mimo  że okres wypowiedzenia umowy wynosi na przykład trzy miesiące?

Radca prawny podpowie

Na szczęście dla takich osób kancelaria radcowska zawsze znajdzie odpowiednie, dobre rozwiązanie, jakiego nikt nie będzie w stanie podważyć, które ma na uwadze prawo mieszkaniowe. W tego typu sytuacjach radca prawny w pierwszej kolejności proponuje zasugerowanie i poproszenie właściciela o usunięcie pleśni. Trzeba jednak pamiętać, że to zwykle w obowiązkach wynajmującego leży zagwarantowanie utrzymania mieszkania w należytym stanie i  o takie rzeczy można prosić jedynie wtedy, kiedy wszystko faktycznie zostało dopilnowane.

Pomoc nie zawsze musi być droga

Jeśli takie prośby nie będą skutkować, można pokusić się o wystosowanie odpowiedniego pisma, powołującego się na paragrafy związane ze zdrowiem oraz ze szkodliwymi warunkami mieszkania. Dzięki temu możliwe jest wypowiedzenie z natychmiastowym skutkiem. Czasem tylko takie rozwiązania przynoszą efekty, dlatego nie można ich ignorować. Każde rozwiązanie, które jest skuteczne, jest dobre.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *